Monitoring CCTV

Telewizja przemysłowa (CCTV, od ang. closed-circuit television – dosł. telewizja o zamkniętym obwodzie) – system przekazywania obrazu (rzadziej w połączeniu z dźwiękiem) z określonych pomieszczeń w zamkniętym systemie odbiorczym służący do nadzoru oraz zwiększeniu bezpieczeństwa pomieszczeń lub przestrzeni, w obrębie których zostały zainstalowane kamery.

Monitoring znajduje coraz większe zastosowanie w życiu codziennym. Każdy z nas chciałby być bezpieczny a w razie wypadków, kradzieży, włamań mieć materiał dowodowy, który ułatwi pracę odpowiednich służb interwencyjnych. W dzisiejszych czasach w miarę rozwoju technologii systemy telewizji przemysłowej stając się coraz bardziej dostępne na rynku a w odniesieniu do ceny są dostępne dla naszych kieszeni. 

Systemy analogowe wykorzystywane głównie w małych przedsiębiorstwach i prywatnych posiadłościach mają na celu objęcie monitoringiem szczególnie wrażliwych punktów oraz swego rodzaju zabezpieczenie przed chęcią wtargnięcia osób trzecich. Ciągły rozwój tych technologii pozwala na osiąganie bardzo dobrych jakości obrazu, który rejestrowany jest za pomocą rejestratorów lub  na dyskach twardych komputerów, przez co mamy w każdej chwili dostęp do nagranych zdarzeń. Zdalny podgląd on-line, zdalne odtwarzanie zarejestrowanego materiału umożliwia nam pełną kontrolę w czasie rzeczywistym nad zabezpieczonym obiektem z dowolnego miejsca na świecie.

Wykorzystując możliwość współpracy systemów monitoringu z systemami alarmowymi, kontroli dostępu mamy możliwość pełnej kontroli nad  obszarem lub obiektem i w każdej chwili możemy odtworzyć nagrania z dowolnego czasu wstecz. Systemy cyfrowe są wykorzystywane głownie w dużych obiektach gdzie dodatkowo wyznaczona jest osoba zajmująca się systemem monitoringu. Z racji dość dużych obszarów objętych nadzorem konieczne jest zastosowanie kamer cyfrowych oraz rozbudowanych systemów monitoringu, które umożliwią nam dokładną rejestrację zdarzeń nawet z możliwością śledzenia wskazanych obiektów oraz robienia im zdjęć. 

Systemy cyfrowe oparte są o rozwiązania IP, kamery mega pikselowe, oraz kamery obrotowe. Dzięki takim zastosowaniom zmniejszamy ilość zainstalowanych urządzeń a mimo to mamy pełną kontrolę nad zdarzeniami w naszej firmie. Systemy te mimo dość wysokich kosztów robią się coraz bardziej powszechne i są również zakładane przez małe firm.

Oferujemy szereg usług związanych z instalacją nowych systemów, ściśle odpowiadających wymaganiom i oczekiwaniom klientów. Realizujemy projekty zarówno dla małych firm jak i dużych instytucji oraz osób prywatnych. Zajmujemy się również obsługą, serwisem i konserwacją istniejących systemów różnych producentów.

Zapraszamy do kontaktu w celu przedstawienia szczegółowej oferty naszych usług.

monitoring cctv montaż serwis naprawa warszawa ursynów piaseczno wilanów mokotów okęcie